728x90 - ( 3 slaidy)
Dejte vědět o svém turnaji: Turnaje pro všechny

Tábor 2011 Stroj času

<<Prosinec 2019>>
PoÚtStČtSoNe
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405

web zdarma

Owenůn deník

Den 7.

Pátek

Ráno v Dodge City bylo příjemné, domácí obyvatelé si pro nás připravili příjemné překvapení.

Byly jím kovbojské slavnosti pořádané na oslavu našich včerejších úspěchů. Čekalo na nás několik zábavných úkolů jako přestřelka, střelba z winchestrovky, motaná a další. Každý si vyzkoušel všechny úkoly a za odměnu za splnění všech úkolů jsme dostali poslední část našeho ztraceného pentagramu. Konečně byl kompletní.

Ve chvíli, kdy jsme pentagram složili začal zářit a zjevila se naše Strážkyně času, která nám pověděla, že díky složení pentagramu má dostatek síly na to, aby se mohla ve vesmíru utkat s Hodinářem, kterého ale může nanejvíš spoutat v siločarovém vězení na dalekém místě, ke kterému jsme se museli vydat. Poté strážkyně času zmizela a složený pentagram vydal svoje tajemství.

A to bylo magické zaklínadlo, které nám pomůže eliminovat Hodináře navěky. Takovou možnost jsme prostě museli využít, aby zavládl ve vesmíru a v čase zase pořádek.

Sbalili jsme si vybavení a zásoby na cestu a vyrazili. Po chvilce cestování jsme narazili na postavu oděnou v kožešinách. Dověděli jsme se, že je to člověk z minulosti, který se zjevil v naší době na pomoc při našem úkolu. Také jsme dostali kryptonitové krystaly pro posílení naší moci při zaklínání hodináře. Poté jsme pokračovali v cestě, na které jsme pak potkávali další postavy z dob, které jsme během naší výpravy navštívili.

Zdárně jsme dorazili k hodinářovu vězení. Zde na nás čekala poslední zkouška. A to zkouška důvěry, protože hodináře může zaklít pouze skupina, která si navzájem věří a umí táhnout za jeden provaz. Zkouškou jsme všichni prošli úspěšně a tak jsme mohli přejít k samotnému zakletí Hodináře. Obestoupili jsme jeho vězení, spojili se do jednoho kruhu a 3x zvolali zaklínadlo, které znělo: MINULOST JE KLÍČ K NAŠÍ BUDOUCNOSTI a Hodinář pak díky tomu navždy zmizel v propadlišti času, ze kterého není návratu.

Jsem moc šťastný, že se nám podařilo napravit všechno co natropil Hodinář a že v čase zavládl opět pořádek. Aby se však už nikdy neudály takové věci, jaké jsme zažili za posledních několik dní rozhodl jsem se stroj času rozebrat a jeho díly pak rozmístit do trezorů ve skladištích po celém světě, kde bude v bezpečí čekat pro případ, že by jej bylo zase třeba.

Loučí se Dr. John Owen

Den 6.

Dnešní ráno nám připravilo další překvapení. Z ničeho nic se u nás objevil člověk z minulosti. Konkrétně z divokého západu. Po pečlivém propočítání přijatých zpráv jsem zjistil, že je třeba tohoto člověka dostat zpátky, aby bylo zachováno časové kontinuum, a abychom získali předposlední díl pentagramu potřebného k poražení Hodináře.


Bez váhání jsem sebe, zbloudilého člověka a celou skupinu přesunul na divoký západ. Před výpravou na hledání kousku pentagramu jsme se dozvěděli o problému městečka, ze kterého zbloudilec pocházel. Kolem městečka se totiž usídlilo několik gangsterských band, jejíž členy bylo třeba identifikovat a ohlásit sherifovi. I tento úkol jsme s přehledem zvládli.
Po obědě nás čekal další úkol. Nedaleko městečka se usadilo stádo divokých krav, které si místní chtěli zavřít do ohrad a označkovat. S radostí jsme úkol přijali a pustili se do práce. Netrvalo dlouho a všechny krávy byly v ohradách.


Blíží se večer a čas spánku. Dnešní noc strávíme zde, protože na nás ráno čeká ještě další práce. Snad se nám brzy podaří přijít na to, jak zastavit Hodinářovo řádění, aby ve vesmíru nastal opět pořádek.


Zapsal: John Owen
17.2.1864 Dodge City

Den 5.

Středa

Noční přesun do Grónska proběhl bez problémů. Pár hodin po našem příletu dokonce dorazil i stroj času. Díky němu jsem se přesunul v čase do doby před nedávnými událostmi a poprvé jsem byl nucen poupravit časové kontinuum a to tím, že jsem odhalil budoucnost. Snad se tato změna neprojeví nějak negativně. Zatím to vypadá dobře, všechno se zdá být v normálu.

Později jsem se dal opět dohromady se svojí skupinou a přenesli jsme se do budoucnosti na planetu Pultanela, kde jsme hledali další díl pentagramu. Na této planetě jde čas naopak. Dospělí jsou za děti a děti za dospělé. Strávili jsme pár chvil plněním úkolů, které pro nás místní připravili. Později jsme od nich obdrželi kus pentagramu.

Další díl nám Hodinář ukryl v době antického Řecka. Po příjezdu nás přivítal samotný Zeus s Hérou, kteří coby bohové věděli dopředu o naší návštěvě. Dostali jsme nabídku zúčastnit se olympiských her, kterou jsme samozřejmě přijali. Zúčastnili jsme se slavnostního zahájení, viděli jsme běžce s ohněm zapáleném přímo na Olympu samotnými bohy. Po absolvování celých her jsme od Dia obdrželi další díl pentagramu.

Večer jsme byli Hodinářem přeneseni kdo ví kam a čekala nás zkouška odvahy. Všichni členové časoplavcového týmu úkol bezestrachu splinili a za odměnu jsme se přesunuli zase domů.

Zapsal: John Owen

3.8.2011 Rajnochovice

Den 4.

Úterý

Konečně jsem opravil stroj času. Jako zkoušku jsem se sám přesunul do současnosti. Kde jsem zjistil, že nám Hodinář unesl několik členů mého výzkumného týmu a roznesl je do různých míst a dob.

Naštěstí jsme, ale nalezli vzkaz od našich aftických kolegů, že objevili vzkaz vytesaný ve skále od člena našeho týmu. Toho Hodinář unesl do Afriky v 15. století. Tam byl zajat otrokáři, kteří odvážejí na lodích otroky do Ameriky.

Rychle jsem se vrátil pro moje pomocníky a vyrazili jsme na záchrannou misi.

Objevili jsme se v domorodé vesnici, kde jsme měli možnost vyrobit si domorodé ozdoby. Já mezitím tvořil taktický plán mise.

Po posilnění a odpočinku jsme se vydali přes překážky ke kolegově vězení. Tam jsme zjistili, že vesnice je obehnána vysokou zdí. Tu jsme museli zbourat. Proto jsme se pustili do výroby dynamitu. Pomocníci v přírodě hledali suroviny, které mi přinesli do mojí improvizované laboratoře. Byli velmi úspěšní a dynamitu jsme vyrobili dostatek.

Poté jsem přenesl pomocníky do jejich domovské doby, kde plnili úkoly zadané strážkyní času. Pak se k nám dostalo hlášení o výbuchu strategických laserových zbraní ve stratosféře, úniku trifidů a oslepnutí téměř celé planety. Vydali jsme se na cestu do evakuačního centra, kde jsme počkali na vrtulník, který nás právě odváží někam do bezpečí.

Zapsal: John Owen

někde v oblacích, současnost

Den 3.

Pondělí

 

                Konečně jsem rozluštil příčinu našich chaotických skoků časem. Důvodem jsou díly stroje času rozházené v časoprostoru, které tak narušlily časové linie. Tyto součástky nás k sobě „přitahují.“

                Dnes jsme se probudili ve středověku, v říši krále Bojmíra. Ten nás naštěstí přivítal s otevřenou náručí a dokonce nám dovolil zúčastnit se rytířského klání. Abychom se jej mohli zúčastnit, povýšil král celou naši skupinu do rytířského stavu.

                V první části se proti sobě utkaly skupinky v dobývání věží pomocí hracích karet. Skupinky se střídaly tak, aby se utkal každý s každým.

                Po svačině v královském hradě jsme se vydali plnit další úkol. Čekalo nás další dobývání věží. Tentokrát ale proti sobě stálo všech 5 skupinek najednou.

                Díky našemu zápalu pro svěřené úkoly se nám podařilo krále pobavit a za odměnu jsme dostali další ztracený díl stroje času.

                Večer nás další součástka přesunula do bizardní budoucnosti, ve které panuje Hodinář. Naštěstí v době naší návštěvy zrovna spal. I tak nám, ale připravil nemilé překvapení. 14 zapeklitých úkolů, které prověřily naši odvahu, například pohlédnout na obraz příšerné obludy, potřást si rukou s kostlivcem a tak dále. Za tyto úkoly jsme dostávali indicie, které nás dovedli k poslednímu ztracenému dílu stroje času.

                Teď v noci už se nemůžu do opravy pustit, proto musíme noc strávit v této hrozné době. Snad náš úkryt splní účel a dočkáme se rána.

 

Zapsal: Dr. John Owen

17.4.1376 a v daleké budoucnosti

Den 2.

Dnešní ráno bylo pro nás velké překvapení. Já a všichni účastníci nepovedeného předvedení stroje času jsme se probudili na neznámém místě.

Po domluvě jsme vyrazili na průzkum okolí. Po chvilce jsme narazili na stopy v zemi. Rozhodli jsme se po nich jít. Netrvalo dlouho a dorazili jsme do osady pralidí. Brzy jsme přišli na to, jak jsme se sem dostali. Je to jistě práce Hodináře, který rozházel díly stroje času do časoprostoru. Jeden z dílů jsme objevili v této osadě, která jej uctívala jako dar od bohů.

Zkusil jsem si promluvit s náčelníkem o vydání tohoto dílu stroje času. Ze začátku ovšem marně. Později jsem se také dozvěděl, že osada hladoví a její muži už nejsou schopní se vydat na lov mamuta. Nabídl jsem tedy náčelníkovi obchod. Nasytíme jeho vesnici výměnou za cíl stroje času. Náčelní souhlasil a vydal nám recept na mamuta na koprové omáčce.

První jsme se pustili do sběru kopru. Hledání nebylo jednoduché. Museli jsme plnit spletité úkoly, za které jsme získávali slova do indicií, kde máme hledat naleziště kopru.

Odpoledne jsme se vydali stopovat mamuta. Prošli jsme lesním bludištěm, kde se zkřížilo několik cest z nichž jen jedna byla správná. Místo na mamuta jsme narazili na osamocenou chýši, ve které žije samotářský kmet. Ten nám prozradil, že mamuta zabít nesmíme, jelikož je poslední a tudíž posvátný. Naštěstí nám za naše dobré úmysly věnoval část ze svých zásob potravin, které jsme pak přinesli náčelníkovi. Ten své slovo dodržel a díl stroje času vydal.

V závěru úspěšného dne jsme si na oslavu zapálili oheň, u kterého jsme si zazpívali a skupinky předvedli své scénky, které si ve chvílích volna připravily.

Nakonec se zjevil i Hodinář, který nám v rozčílení pohrozil a v zápětí naštěstí zase zmizel. Snad zvládneme i jeho další zlé kousky.

Zapsal: Dr. John Owen

datum neznámé

Den 1.

Hvězdné datum 30.7.2011.

Na předváděcí akci mého největšího vynálezu – stroje času dorazilo 70 návštěvníků. Po rozdělení do jejich ubytovacích zařízení jim byl přiřazen vedoucí skupiny a jeho pomocník. Tyto skupiny si pak zvolili svůj název a pokřik. Vrcholí přípravy pro samotné předvedení SČ. Počasí je sychravé, ale zvládnutelné.

V 18:30 začala prezentace vynálezu. Všechno probíhala přesně podle plánu až do chvíle, kdy jsem stroj uvedl do chodu. Když mi najednou stroj času zmizel doslova pod rukama a já skončil na podlaze.

Najednou se přede mnou zjevila zvláštní postava zahalená v černé kápy. To asi proto, aby zakryla svoje ošklivé černé vlasy a rudý obličej s třemi oky, z nichž jedno dokonce bliká.  Nerozumím této formě života, která se představila jako Hodinář. Z jeho slov jsem pochopil, že přišel z budoucnosti s cílem zabránit nám v cestování časem. To kvůli tomu, abychom mu nerozbourali jeho budoucí svět, kterému vládne tvrdou sílou krutovlády.

Později se objevila další postava, oděná ve špičatém klobouku, velkými brýlemi a se znakem ciferníku na oděvu. Představila se jako strážkyně času. Nadpřirozená postava, která k nám sestoupila z vesmíru na pomoc v boji s Hodinářem a napravení všech škod, které vznikly jeho rukou.

Je jisté, že nás čeká přetěžky úkol. Přítomné návštěvníky si musím vzít na pomoc. Snad tento souboj zvládneme a podaří se nám dát všechno dohromady. Musíme jen přijít na to: jak?

Zapsal: Dr. John Owen

30.7.2011